Zaujímavosti

Ďaľší absurdný príbeh v spojení s vodičom elektromobilu Tesla a autopilotom na diaľnici

Ďaľší absurdný príbeh v spojení s vodičom elektromobilu Tesla a autopilotom na ďiaľnici
Tesla model X

V histórií autopilota elektromonilu Tesla už existuje množstvo dychberúcich, srandovných no aj tých menej vtipných príbehov. Nebolo tomu inak ani tentokrát v americkej Kalifornii.

Pozrite si video ako funguje autopilot v elektromobile Tesla >>

Ďaľší absurdný príbeh v spojení s vodičom elektromobilu Tesla a autopilotom na diaľnici

Kalifornským policajtom mohli vypadnúť aj oči, keď zbadali ako sa elektromobil Tesla rúti po diaľnici so spiacim a ešte k tomu aj opitým vodičom. Policajtom trvalo 7 minút kým Teslu odstavili, pretože autopilot šoféroval za svojho vodiča. Nakoniec ho obklúčili tak, aby auto bezpečne zastavilo pri krajnici.

Vodič sa síce snažil argumentovať, že si chcel len trocha zdriemnuť, no potom ako sa im ho policajtom podarilo zastaviť zistili, že vodič je pod vplyvom alkoholu a museli ho zatknúť.

Volant Tesly je vybavený senzormi, ktoré dokážu zistiť, či vodič drží volant. Letná aktualizácia autopilotu však spôsobila, že každých 15 až 20 sekúnd šoféra auto upozorní, že by volant mal držať. Ak sa tak po niekoľkých razoch nestane, auto postupne a bezpečne zastaví na krajnici. Vyjadrenie od samotného výrobcu nie je zatiaľ známe.

zdroj: mashable