Novinky Šport

Futbalový klub MŠK Žilina je v likvidácii. Vysoký počet hráčov dostáva výpoveď

Futbalový klub MŠK Žilina je v likvidácii. Vysoký počet hráčov dostáva výpoveď
Zdroj: Facebook/MŠKŽilina

Na Slovensku slávny futbalový klub MŠK Žilina je od stredy 1. apríla v likvidácii. Jedným z dôvodov je neochota hráčov znížiť svoje platy počas finančnej krízy spôsobenej pandémiou koronavírusu.

Mohlo by vás zaujímať: Južná Kórea hlási pokles v šírení koronavírusu>>>

Futbalový klub MŠK Žilina je v likvidácii. Vysoký počet hráčov dostáva výpoveď

“Futbalový klub MŠK Žilina patrí nielen k tradičným, ale aj najúspešnejším slovenským klubom posledných rokov. Našou dlhodobou stratégiou je rozvíjať talent detí do takej miery, aby sa s futbalom v dospelosti mohli aj živiť. Život a aktuálna, nepredvídateľná situácia nás v klube priviedla do bodu, kedy musí ísť zábava a futbal bokom, naopak zdravie a zápas o prežitie najzraniteľnejších musí byť absolútnou prioritou nás všetkých. Tak, ako je momentálne zasiahnutá celá spoločnosť, tak sa táto neočakávaná situácia premieta aj do chodu športových klubov, MŠK Žilina nevynímajúc,” informoval klub MŠK Žilina na svojej oficiálnej stránke.

Podľa všetkého dostali výpoveď hráči s najvyššími základnými platmi a tiež hráči, ktorým onedlho končia zmluvy. Dokopy má ísť celkovo o sedemnásť futbalistov.

“Likvidátor bude postupovať v zmysle zákona a musí nastoliť stav, ktorý najlepšie zhodnotí majetok spoločnosti. Zároveň po ustanovení do funkcie dal výpoveď hráčom s najvyššími základnými platmi a hráčom, ktorým končia zmluvy v letnom alebo zimnom prestupovom období. Likvidátor sa zároveň pokúsi urobiť dohodu o znížení platov s hráčmi, ktorí ešte výpoveď nedostali. Väčšinou sú to veľmi mladí a talentovaní hráči. Hráči, ktorí dostali výpovede, nebudú mať vzhľadom na svoje doterajšie príjmy existenčné problémy. Vo väčšine prípadov je ich príjem 4 až 10-násobne vyšší ako strop aktuálneho príspevku stanoveného vládou SR.” píše sa v stanovisku MŠK.

Napriek tejto situácii je však A-mužstvo pripravené sezónu dohrať a za žiadnych okolností nebudú súťažný ročník opúštať. Budú stavať hlavne na mladších ročníkoch, z ktorých sú futbalisti ochotní naskočiť do A-tímu.

Zdroj: TASR