Tech

Hodnota akcií spoločnosti Apple výrazne padá, po tom čo oznámili slabé predaje iPhonov

Hodnota akcii Apple klesla o 10 percent

Americká burza na Wall street zaznamenáva najhoršie obdobie technologických spoločností za posledných sedem rokov. Situácia je ešte kritickejšia po tom, čo jabĺčková spoločnosť Apple oznámila v liste adresovanom akcionárom, že predaje smartfónov iPhone sú za posledný kvartál nízke.

Apple odhalil najpopulárnejšie aplikácie a hry na iPhone v roku 2018 >>

Hodnota akcii Apple klesla o 10 percent

Pre trhovú hodnotu spoločnosti znamená 10-percentný pokles stratu až 74 miliárd dolárov. Mohli by sme to porovnať takmer k hodnote Starbucks alebo General Electric. Samozrejme, že to má dopad na ďaľšie technologické firmy akými sú Intel alebo Microsoft, ktoré pociťujú kvôli tomu takisto straty.

Vzťahy medzi USA a Čínou nie sú tiež ideálne a vôbec zažehnané. Obchodnú vojnu s Čínou, ktorú začal rôznymi clami Donald Trump (americký prezident), situáciu na trhu len prehlbujú. A aj keď by sa nám mohlo zdať, že sa nás to netýka, nie je to tak a dopláca na to celý svet.

“Keď sa najväčšie ekonomiky na svete dostanú do takýchto obchodných problémov, pocíti to celý svet. To je to, čo teraz môžeme vidieť.” Jack Ablin, šéf Cresset Wealth Advisors

Toto sú všetko dôvody na to, aby si akcionári a všetci zainteresovaní mohli myslieť, že ekonomika Spojených štátov nefunguje tak ako by mala. Uvidíme ako sa situácia na americkej burze bude v najbližších týždňoch vyvíjať.

zdroj: washingtonpost