Šport

Hokejisti Slovana Bratislava víťazia po desiatich prehrách na domácom ľade po druhýkrát

Predminulú sobotu hokejisti Slovana Bratislava svoju negatívnu šnúru prehier natiahli už na desať zápasov. To značilo odchod štyroch hráčov z kádra a posledný tím kontinentálnej hokejovej ligy nemal veľké ambície na víťazstvá. Opak sa však stal realitou a HC Slovan Bratislava víťazí aj doma po druhýkrát.

Mysteriózny thriller Trhlina láka ľudí preskúmať slovenské pohorie Tribeč>>>

Minulý štvrtok Denník Šport informoval o tom, že Slovan opustil útočník Patrik Lamper, ktorý bude hájiť farby Banskej Bystrice. Taktiež tím opustil po víťaznom zápase so Soči Mário Lunter. Tomáša Hrnku zase čaká operácia meniskusu a Slovanu dokonca sezóny už nepomôže.

Náhle odchody z kádra v kabíne zjavne pomohli k bojovnému výkonu, pretože dnešný zápas s Dinamom Riga Slovan vyhráva 2:1. Domáci Slovan nastúpil v okliesnenej zostave len s pätnástimi hráčmi a tromi náhradníkmi, vrátane náhradného brankára.

Skóre otvoril v 15. minúte po hrubej chybe súpera, prakticky zo samostatného nájazdu Marek Sloboda. V 24. minúte sa do streleckej listiny zapísal Mikelis Redlihs, keď najprv od modrej strieľal Matthew Maione, Redlihs následne jeho strelu tečoval a vyrovnal na 1:1. Opätovné vedenie Slovana v čase 14:33 zariadil Jeff Taffe, ktorý dorazil odrazený puk v pred bránkovom území.

Hráči Slovana Bratislava sa ešte na domácom ľade predstavia 11.2 s CSKA Moskva a 13.2 s Dynamo Minsk. Následne odlietajú na trip, kde prvou zastávkou bude znova CSKA Moskva.

Zdroj: sport.smehokej.pravda