Zaujímavosti

Je možné beztrestne písať čokoľvek na sociálne siete v anonymite? Nie je to úplne tak

Je možné beztrestne písať čokoľvek na sociálne siete v anonymite? Nie je to úplne tak
Polícia SR zadržala človeka, ktorý sa vyhrážal na sociálnych sieťach

Sociálne siete, internet a online svet. To je to, bez čoho si už málokto vie predstaviť svoj život. Avšak existujú ľudia, ktorí tieto online nástroje zneužívajú aj proti iným ľudom. Vytvorenie si anonymného a falošného účtu nie je nič, s čím by sme sa denne nestretávali.

Youtube mal výpadok 75 minút, ťažil z toho web pre dospelých >>

Polícia zadržala muža, ktorý sa vyhrážal cez sociálne siete

Falošné príspevky pod anonymitou za rôznymi účelmi. Aj napriek tomu, že neuvediete svoje meno alebo sa nepodpíšete pod príspevok, nie ste úplne anonymný.

Dôkazom toho je príspevok Polície Slovenskej republiky na facebooku. Polícia informovala na facebooku, že zadržali človeka, ktorý sa vyhrážal fyzickou likvidáciou na sociálnych sieťach rôznym osobám. Ako je to možné? Tak, že pri odosielaní príspevkov na sociálne siete, odosielate aj informácie napríklad o vašej polohe alebo IP adrese.

“Svet internetu, a hlavne sociálnych sietí nie je vôbec natoľko anonymný, ako sa domnievajú niektorí jeho používatelia. Pohotovostný policajný útvar KR PZ Bratislava zadržal koncom roka muža, ktorý sa verejne na sociálnych sieťach vyhrážal fyzickou likvidáciou rôznym osobám. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky.”

zdroj: facebook Polícia Slovenskej republiky