Film Novinky

Mysteriózny thriller Trhlina láme rekordy a láka ľudí preskúmať slovenské pohorie Tribeč

Mysteriózny thriller Trhlina láme rekordy a láka ľudí preskúmať slovenské pohorie Tribeč

Za prvý premietací víkend mysteriózneho thrillera Trhlina slovenské kiná navštívilo vyše 80 tisíc ľudí. Každému návštevníkovi kina po zhliadnutí filmu ostane v mysli pár záhadných otázok. Celý námet filmu je založený na skutočnom príbehu miznutia ľudí v pohorí Tribeč, ktorý zdokumentoval vo svojej knihe Jozef Karika. Tento príbeh chce vo filme rozlúsknuť mladý absolvent Igor spolu s trojicou mladých ľudí.

Je možné beztrestne písať čokoľvek na sociálne siete v anonymite? Nie je to úplne tak>>

Mysteriózny thriller Trhlina láme rekordy a láka ľudí preskúmať slovenské pohorie Tribeč

Igor, ktorý hľadal po skončení školy platenú prácu, natrafil len na absolventskú prax v opustenej psychiatrii v blízkosti Lefantoviec ako robotník. Počas pracovných dní objavil trezor, v ktorom bol zdravotný záznam pacienta Waltera Fischera, nahrávky na platniach a lieky, ktoré užíval počas liečby. Keď sa Walter Fischer po dvoch mesiacoch po jeho záhadnom zmiznutí objavil, mal na tele popáleniny a nevedel vysvetliť čo sa mu stalo. Postupným analyzovaním sa Igor dopátral k rôznym záhadám, ktoré sa odohrali v pohorí Tribeč. Okrem pacienta Fischera tu zmizol aj 47-ročný lesník Štefan Samšal, o rok neskôr 18-ročná Mária Šlajzerová.

Igora tento prípad zaujal na toľko, že sa spoločne so svojou priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a tvrdohlavým Dávidom vyberá do Tribečských hôr preskúmať túto záhadu. Spočiatku sa ich cesta javila pokojne bez akýchkoľvek náznakov a však končí sa tragicky a kladie mnoho nezodpovedaných otázok.

Trhlina zaujala ľudí natoľko, že pohorie Tribeč je pre toto obdobie najviac navštevovaná turistická oblasť. Slováci chodia navštevovať les, aby na vlastnej koži zistili, či je tvrdenie o miznutí ľudí a záhadných udalostiach pravdivé.

Kniha pod hranom Gýmeš, do ktorej sa reálne zapisovali aj herci vo filme údajne naozaj existuje a mohli by ste sa do nej zapísať aj vy. V Karikovej knihe sa však ľudia na Tribeči strácajú od novembra do marca. Takže práve teraz je to obdobie, keď by som sa radšej vyhýbal návštevám tohto temného lesa.

Trailer TRHLINA:

Zdroj: kultura.pravda , oserialoch.pravda