Zaujímavosti

Osemročný chlapec superhrdinom! Zachránil topiaceho sa dvojročného brata, matke sa to nepodarilo

bratia Louis a Lucas
zdroj: Daily Mirror

Úžasný príbeh so šťastným koncom!

Keď sa Kate Palmerová z waleského Pengamu vybrala na zvyčajnú prechádzku s troma synmi do prírody, netušila, akú drámu celá rodina zažije.

Dvojročný Louis-Arthur sa pošmykol na kameni a spadol do prudkej rieky. 31-ročná Kate neváhala a skočila za ním, no silný prúd jej nedovolil dostať sa k topiacemu chlapcovi.

Osemročný Lucas hrdinom

Osemročný Lucas nečinne nestál na brehu. Skočil maličkému bračekovi na pomoc. Matka Kate postrčila Louisa k Lucasovi a ten dvojročného chlapca priblížil k brehu tak, že päťročnému Lawsonovi sa ho podarilo vytiahnuť do bezpečia.

„Stalo sa to všetko tak rýchlo. Držal ma za ruku a naraz sa pošmykol. Skočila som za ním, ale nedokázala som sa k nemu dostať. Potom skočil Lucas, úplne bez premýšľania. Odviedol dobrú prácu. Louis asi zapojil nejaký mód s názvom prežitie, pretože sa mu podarilo prevaliť na chrbát tak, že mal hlavu nad vodou,” spomínala na nepríjemný zážitok Kate.

„Bola som naozaj veľmi prekvapená tým prúdom. Som dobrý plavec a rieka sa zdala byť kľudná. Keď som tam ale skočila, naraz som nemala vôbec nič pod nohami. Zničila som si mobil, ale keď sme boli všetci vonku z vody, tak som proste hodila dieťa na chrbát a vyrazilie sme smer domov. Panika u mňa začala až vo chvíli, keď sme dorazili domov,” priznala.

„Som vďačná, že sme všetci v poriadku. Neviem, čo by sa stalo, keby Lucas nekonal tak rýchlo. Teraz aspoň všetkým hovorím, že je superhrdina,” dodáva hrdá matka.