Zaujímavosti

Prekvapujúci dôvod prečo si 492 z 500 zamestnancov tej istej firmy vybrali radšej iPhone ako Android smartfón

Prekvapujúci dôvod prečo si 492 z 500 zamestnancov tej istej firmy vybrali radšej iPhone ako Android smartfón
Foto: Pixabay

Za posledný rok pribudlo na trh veľmi pestré spektrum smartfónov s operačným systémom Android, no aj napriek tomu iPhone od jabĺčkovej spoločnosti Apple vždy priťahuje množstvo ľudí. Zvláštne je na tom to, že zatiaľ kým v Android zariadeniach pribúda neustále množstvo noviniek, Apple ich len dobieha a neprináša žiadne “revolučné” vylepšenia ich smartfónov.

Prečítajte si tiež: Conor McGregor sa pochválil sumou, ktorú mu zarobila za rok jeho whiskey Proper Twelve >>

492 z 500 zamestnancov si vybrali radšej iPhone ako Android

V jednej nemenovanej firme si zamestnanci vyberali smartfóny a každý z nich mal možnosť sa rozhodnúť medzi zariadením s operačným systémom iOS alebo Android. Spoločnosť Apple u nich s velikánskym náskokom vyhrala až tak, že sa rozhodli medzi zamestancami urobiť prieskum, ktorým by zistili dôvody ich výberu.

Hlavný dôvod prečo sa 492 z 500 zamestnancov rozhodlo pre iPhone bol tak trocha absurdný, no hlavne prekvapujúci. Človek by si myslel, že môžu rozhodovať funkcie, cena, ponúkaný fotoaparát, ovládanie, farby displeja, hardwarové kritériá alebo jednoduchosť ovládania.

Nie je to tak a až polovica zamestnancov uviedla ako hlavný dôvod výberu zariadenia iPhone “zelené bublinky”. Ak vám to nič nehovorí, sú to bublinky, ktoré sa zobrazujú v správach. Zobrazujú sa iba v prípade, že iPhone odosiela klasickú textovú správu na smartfón s Androidom. V prípade, že správy sa vymieňajú medzi zariadeniami iPhone a máte dátový prístup, bublinky správ sú modré.

Verili by ste? Tým dôvodom je práve aplikácia správ iMessage, ktorá funguje medzi zariadeniami Apple a užívatelia si tak môžu písať “zadarmo” teda prostredníctvom dát. iMessage fungujú v podstate ako aplikácie akými sú napríklad messenger na facebooku, viber alebo whatapp.

Je to tiež u vás podobné? Obľúbili ste si iPhone hlavne kvôli iMessage, sú dôvody iné alebo používate smartfón s operačným systémom Android?

zdroj: bgr