Novinky

Rúškomaty hitom v Česku! Prvý sa vypredal za hodinu

rúškomat v Česku
zdroj: novinky.cz

Inšpiruje sa Slovensko susedným Českom? Rúškomaty, teda automaty vydávajúce ochranné rúška, sa stali u našich susedov veľkým hitom.

V Česku zaviedli prvé dva rúškomaty, resp. automaty vydávajúce ochranné rúška, po ktorých je v súčasnej dobe obrovský dopyt. Od pondelka sú umiestnené vo Vyškově na Morave. Do jedného automatu sa zmestí 1 500 rúšok. Jedno rúško stojí 50 českých korún, v prepočte necelé 2 eurá. Výťažok z predaja rúšok poputuje na charitu v súvislosti s koronavírusom.

Rúškomaty obrovským hitom, prvý sa vypredal za hodinu

Rúškomaty sú v Česku obrovským hitom. Prvý sa vypredal za hodinu. Rúška sa do automatov budú priebežne dopĺňať. Originálny a veľmi užitočný nápad má na svedomí firma Foodex, ktorá sa za normálnych okolností zaoberá prevádzkou výdajných automatov na jedlo, nápoje či kávu.

Firma stiahla automaty, ktoré pôvodne boli v školách, no tie sú pre pandémiu koronavírusu zatvorené a tak ich premenila na rúškomaty. Platiť sa dá jedine kartou, z bezpečnostných dôvodov sa platiť hotovosťou nedá.

„Rozhodli sme sa, že radšej ako stresovať sa súčasnou situáciou, budeme radšej pomáhať. Zomklo nás to dohromady, na výrobe sa podieľa asi sto dobrovoľníkov a denne sme schopní vyprodukovať okolo dvetisíc rúšok,” uviedol pre portál novinky.cz Petr Čáslava, hlava celej akcie.

Inšpiráciu z tohto skvelého nápadu by si mohlo zobrať aj Slovensko. Čo poviete?

zdroj: novinky.cz