Film Recenzia

Sex Education: Syn sexuologičky, ktorý sa stráni sexu, prevezme rolu svojej mamy a vzdeláva spolužiakov (RECENZIA)

Sex Education: Syn sexuologičky, ktorý sa stráni sexu, prevezme rolu svojej mamy a vzdeláva spolužiakov
Foto: youtube

Ako stráviť čas počas tohto nemilého obdobia, keď musíš byť zatvorený doma? Pozri si seriál, ktorý ťa vtiahne do deja a zároveň rozosmeje.

Bude vás zaujímať: Globálny nedostatok kondómov hrozí pre pandémiu koronavírusu >>

Sex Education: Syn sexuologičky, ktorý sa stráni sexu, prevezme rolu svojej mamy a vzdeláva spolužiakov

Čo sa stane ak sa syn sexuologičky, ktorý sa navyše stráni sexu a všetkého čo k nemu patrí, rozhodne spoločne s jeho novou kamoškou radiť svojim spolužiakom ohľadne sexu? Vznikne z toho prekvapivo vtipný seriál vsadený do britského predmestia, s britkým humorom nie len pre teenagerovo.

Po lete sa Otis(Butterfield) a jeho najlepší kamarát Eric (Ncuti Gatwa) vracajú späť do školy. A sú šokovaní keď vidia, že hormónmi to všade len tak kypí a že každí zo spolužiakov to s niekým robil alebo sa chystá. Ale tento náhly výbuch vášne však so sebou prináša kopu problémov.

Náhodné stretnutie so šikanujúcim chalanom, ktorý zápasí s určitým tlakom, kvôli ktorému nie je jeho výkon ideálny potrebuje radu a Otis prišiel vhod. Otis poháňaný jeho pasívnymi znalosťami vďaka otvorenosti jeho matky (Gillian Anderson) skutočne tomuto chalanovi pomôže. Tento „dobrý skutok“ si nemohla nevšimnúť školská rebelka Maeve (Emma Mackey), ktorá má nos na príležitosti.
Príležitosť založiť sexuálnu kliniku v škole?

Tá sa ponúkne ako obchodná manažérka a presvedčuje Otisa aby zriadil kliniku v opustenej školskej kúpeľni. Otis sa teda nechá od Maeve prehovoriť aby s terapiami začal práve preto, že všetky informácie má z prvej ruky, teda od jeho mamy, a aj preto že sa do Maeve zamiloval. Taktiež ho k tomu povzbudzuje jeho najlepší kamarát Eric, ktorý neskrýva svoju orientáciu a práve jeho dychtivosť po živote funguje ako jeho brnenie. Takáto vlastnosť Otisovi chýba v jeho sexuálnom živote. Síce má pasívne znalosti v oblasti sexu, ale k uvedení do praxe sa žiaľ ešte nedostal.

Hlavná pointa seriálu je postavená na tom, že dospievajúci panic radí svojim spolužiakom za peniaze v sexe, ak sa vám to zdá celé postavené na hlavu máte na to dobrý dôvod. „Sex Education“ vyžaduje prijať predpoklady a pohnúť sa ďalej. Seriál tiež obsahuje klasické stredoškolské problémy ako: šikanátori, ktorí deckám kradnú peniaze na obed, snobské deti, módny vyznávači, decká, ktoré vynikajú v učení.

Avšak celé je to vyvážené dávkou úprimnosti a humoru. „Sex Education“ obsahuje množstvo úprimných sexuálnych rozhovor a taktiež veľa nahoty. Ale povedala by som, že to nie je nič prehnané. Je to vlastne poukazovanie na zmätené, moderné dospievajúce decká a myšlienku, že dospelí nemusia byť vo všetkom tak dobrí, ako sme si mysleli. Vtipné, miestami drsné, inokedy smutné a tiež svojím spôsobom poučujúce. Povedala by som, že „Sex Education“ je pre teenegerov všetkých vekových skupín.