Šport Zaujímavosti

UFC bude bez divákov, v NHL a NBA prerušili sezónu

UFC bude bez divákov, v NHL a NBA prerušili sezónu
Zdroj: MMAJUNKIE

Koronavírus vo veľkej miere poznačil aj dianie v najprestížnejších športových ligách. Sezóny v hokejových a basketbalových zámorských súťažiach sú prerušené až do odvolania. V oktagone sa bojovníci MMA budú biť bez divákov.

Mohlo by vás zaujímať: Keď ideš rýchlosťou 100 kmh po snehu a zabudneš, že ťa čaká zákruta (VIDEO)>>

UFC bude bez divákov, v NHL a NBA prerušili sezónu

Pivot Rudy Gobert z basketbalového klubu Utah Jazz bol pozitívne testovaný na nový koronavírus. V hokejovej NHL síce zatiaľ žiadneho infikovaného nepotvrdili, no obe ligy spolu úzko súvisia a zdieľajú spoločné priestory hál. Preto až do odvolania nebude pokračovať v sezóne ani jedna z nich.

“S ohľadom na pokračujúci vývoj a po konzultácii so zdravotníckymi odborníkmi Rada guvernérov po konferenčnom hovore oznamuje, že počnúc dneškom je sezóna 2019/20 pozastavená,” uviedol komisár NHL Gary Bettman v oficiálnom vyhlásení. (Športky)

Víkendové UFC, ktoré sa koná v Brazílii sa bude musieť uskutočniť bez divákov. V krajine sú potvrdené zatiaľ dva prípady koronavírusu. Vládny predstaviteľ Ibaneis Rocha oznámil, že školy, športové podujatia, koncerty a väčšie zhromaždenia ľudí by mali byť do 16. marca pozastavené. Ďalší turnaj, ktorý ovplyvní koronavírus je UFC Fight Night Columbus. Ten sa presúva do UFC Apex v Las Vegas, kde prebehne tiež bez divákov.

Foto: MMA Junkie

Tags