Príroda

Žltá stužka na obojku psa? Mali by ste vedieť čo to znamená

Žltá stužka na obojku psa?  Mali by ste vedieť čo to znamená
Zdroj: KULTmagazin.sk

Stretli ste už na ulici psíka, ktorého zdobila žltá stužka? Je to z diaľky viditeľné znamenie – Prosíme, nepribližujte sa!

Nemusíte sa báť, neznamená to automaticky, že je pes nebezpečný. Potrebuje len viac priestoru.

Označenie žltou stužkou je vo svete dobre známe, u nás takto označeného psíka však už tiež môžeme stretnúť. Bežne sa s ním stretávajú napríklad pracovníci útulkov, ktorí odporúčajú takto označiť psíka, ktorý sa po pobyte v útulku alebo v inom izolovanom priestore socializuje v spoločnosti.

Kliešte u psov? Pozor na ne, stačí jeden>>>

Žltá stužka na obojku psa?  Mali by ste vedieť čo to znamená

Potrebuje len viac priestoru  

Dobre socializovaný pes by mal mať možnosť kontaktovať sa s inými psami. Psy majú potrebu sa oňuchať pozdraviť v prípade šteniatok aj pohrať. Slušné správanie nám ale radí vopred sa majiteľa spýtať na súhlas. Ak z nejakého dôvodu potrebuje náš pes priestor mali by sme ho označiť žltou stužkou.

Žltá stužka či šatka by však nemala byť používaná dlho dobo. „Skôr ide o krátkodobé dôvody, ako napríklad zdravotné dôvody, špeciálny výcvik alebo psychické dôvody, kam patrí aj strach psa, zmena v živote psa (pes je z útulku, bol týraný)Stužka môže poslúžiť aj ľuďom, ktorí svojho psa nezvládajú a nevedia, ako ich pes v danej situácii zareaguje.

Zdroj: KULTmagazin.sk , aktuality.sk